26 березня 2019 р. на базі Кривоозерської ЗОШ І-ІІІ ст. № 1 відбулося засідання методичного об’єднання вчителів географії та економіки «Педагогічна майстерність вчителів як умова успішного формування в учнів предметних компетенцій». В ході роботи було розглянуто декілька питань, зокрема опрацьовано методичні рекомендації щодо особливостей проведення ДПА в школі в 2018 – 2019 н.р. (МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИНАКАЗ25 січня 2019 року № 59Про проведення в 2018/2019 навчальному році державної підсумкової атестації осіб, які здобувають загальну середню освіту.МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИНАКАЗ07 грудня 2018 року № 1369Про затвердження Порядку проведення державної підсумкової атестації Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 02 січня 2019 р. за № 8/32979).

Вчителі географії загальноосвітніх шкіл району ознайомилися з досвідом роботи колег, які атестувалися: вчителя географії Луканівського НВК Дунько Л.І. «Формування громадянської компетентності учнів на уроках географії» та вчителя Тридубської ЗОШ І – ІІІ ст. Меліхової Л.І. «Застосування інтерактивних технологій на уроках географії».

Своїми враженнями та особливостями проходження курсової перепідготовки поділилася керівник методичного об’єднання вчителів географії та економіки Чернецька Л.О. Зокрема було продемонстровано електронні посібники з географії та елементи уроку з їх використанням.

В ході роботи методичного об’єднання було проаналізовано результати ІІ та ІІІ етапів Всеукраїнських учнівських олімпіад із географії та економіки, обговорено напрямки роботи з обдарованими учнями. Педагоги поділилися враженнями про нові підручники для 11 та 6 класів, обговорили,порівняли, співставили окремі розділи різних авторів.

SAM 0315 SAM 0316 SAM 0317



26 березня 2019 року на базі Кривоозерської ЗОШ I-IIIступенів №1 відбулося засідання методичного об’єднання вчителів біології з теми: «Формування навчально-пізнавальних компетенцій на уроках біології та у позакласній роботі». У засіданні взяли участь учителі біології району, методист РНМЦ відділу освіти Іванова О.С.

Навчальна діяльність на уроках біології має не просто дати дитині певну суму знань, а й сформувати в неї компетентність, що ґрунтується на знаннях, досвіді, цінностях, здібностях, набутих завдяки навчанню. Роль вчителя тут визначальна, адже саме він формує переконання в необхідності відповідального ставлення до власного здоров’я, отриманні певного обсягу знань, що допоможе зберегти здоров’я, зміцнити його, навчить мінімізувати залежність від екологічних та соціальних чинників, створить стійкі переконання, озброїть умінням використовувати отримані знання в практиці повсякденного життя.

Зі вступним словом на засіданні виступила керівник РМО вчителів біології, вчитель Курячелозівської ЗОШ I-III ступенів, Топор Т.О. Педагоги активно долучилися до обговорення даної теми. Зацікавити, здивувати, поставити проблему, навчити думати, аналізувати, робити висновки — ось далеко не повний перелік завдань, що стоять перед вчителем. Щоб розв’язати їх, потрібно, крім традиційних, використовувати інноваційні форми й методи навчання: нестандартні уроки (інтегрований урок, дослідницький урок, рольова гра, театральна вистава тощо), технології колективно-групового навчання (мозковий штурм, мікрофон, мозаїка, розв’язування ситуаційних задач, виконання проектів тощо), технології кооперативного навчання (карусель, діалог), технології опрацювання дискусійних питань (за – проти), гра.

IMG-1ddfad0d320cf1545a9eb6c9a9356fb1-V SAM 0312 SAM 0313 SAM 0314



27 березня 2019 року в приміщенні Кривоозерської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 відбулося засідання березневого методичного об’єднання вчителів фізики, робота якого була спланована керівником Бундаківською Світланою Іванівною.

На засіданні було розглянуто питання:

вчимося навчати на засадах компетентнісного підходу (Бундаківська С.І., вчитель фізики Кривоозерської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2, керівник районного методичного об’єднання);

з досвіду формування ключових компетентностей учнів на уроках фізики та астрономії (Шевцова І.О., вчитель фізики Луканівської ЗОШ І-ІІІ ступенів);

сучасні наукові досягнення та їх місце в змісті навчання фізики та астрономії (Мацюта В.В., вчитель фізики Великомечетнянської ЗОШ І-ІІІ ступенів);

віртуальна екскурсія з ознайомлення з фізичними процесами на підприємствах, в науково- технічних, астрономічних науково-дослідних установах (Тута О.Г., вчитель Голосківської ЗОШ І-ІІІ ступенів);

веб-квест як ефективна форма організації навчання учнів фізики та астрономії (Музиченко Л.В., вчитель фізики Кривоозерської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1).

В процесі роботи методичного об’єднання вчителі отримали відповіді на питання стосовно актуальних питань вкладання фізики, ознайомилися з новинками методики та сучасними науковими досягненнями в області фізики та астрономії.

SAM 0332 SAM 0333 SAM 0334

Кiлькiсть переглядiв: 446

Коментарi